„Szaknyelvoktatás és multikulturalitás”

Utolsó módosítás: 2015. május 04.

„Szaknyelvoktatás és multikulturalitás”c. tudományos konferencia 2015. április 24. Budapest

Dr. Tóth Éva PhD az IKI Szakmai Idegen Nyelvi Csoportjának főiskolai docense, „Sikerek és kudarcok": nyelvtanulás és autonómia egy pályázati projekt tükrében címmel tartott előadást a Budapesti Corvinus Egyetemen.
Az előadás társszerzője Spiczéné Bukovszki Edit PhD hallgató, a Miskolci Egyetem nyelvtanára.

Az előadásban bemutatásra kerültek az Eszterházy Károly Főiskolán folyó TÁMOP 4.1.2. D - 12/1 KONV 2012- 0002 pályázat „Sikerek és kudarcok a nyelvtanulásban" c. alprojekt keretében végzett kutatások, melyek egyrészt a hallgatók idegen nyelvi készségeinek felmérésére, másrészt a hallgatók nyelvtanulási attitűdjére vonatkoztak. A továbbiakban
a kutatás tapasztalatai alapján készült angol nyelvi készségfejlesztő tananyag bemutatására került sor, melyet az Eszterházy Károly Főiskola és a Miskolci Egyetem szaknyelvi kurzusain próbáltak ki a szerzők.

Az előadást nagy érdeklődéssel hallgatták a konferencia résztvevői.

Külön elismerést jelentett a szerzőknek, hogy Dr. Kovács Ilma, - a szakma jeles képviselője - a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi magántanára, hozzászólásában nagyra értékelte az előadásban elhangzottakat.

A hírt küldte: Dr. Tóth Éva főiskolai docens