„Szakmai Nyelvi Nap”

Utolsó módosítás: 2015. május 04.

Az IKI Szakmai Idegen Nyelvi Csoportja Szakmai Nyelvi Napot tartott a Gazdaságtudományi Intézet hallgatói számára 2015. április 22-én.

Először Dr. Tóth Éva főiskolai docens, a Szakmai Nyelvi Csoport- és BGF Gazdasági Nyelvvizsgahely vezetője tájékoztatta a Hallgatókat a BGF gazdasági nyelvvizsgáról.

Ezt követően két nyilvános szóbeli próbanyelvvizsgára került sor.
Katona Franciska II. évf. TV BA szakos és Tóth Eszter I. évf. GZM BA szakos hallgatók vállalták a nyilvános szóbeli vizsgát. A próbavizsgán nyújtott teljesítményükhöz ezennel is gratulálunk!
A vizsgáztatásban Hernádi Györgyi és Dr. Halmosné Vári Judit a Szakmai Idegen Nyelvi Csoport nyelvtanárai, - akik egyben a BGF akkreditált vizsgáztatói is- működtek közre. Köszönjük munkájukat.

A nyilvános próbanyelvvizsga különlegessége volt, hogy ez alkalommal a Hallgatóság is értékelte a vizsgázókat a kapott szempontok alapján és elhangzott a vizsgáztatók értékelése is.

Végezetül az Idegenforgalmi szaknyelv tárgy felvételéről, követelményeiről és teljesítéséről kaptak tájékoztatást a megjelentek.

*****

A Szakmai Nyelvi Napon mintegy 40 első éves GZM, EE, TV BA szakos hallgató jelent meg.

A Hallgatók a véleményező lapon elismerően szóltak a rendezvényről,
hasznosnak és fontosnak tartották, melyről az alábbi vélemények is tanúskodnak:

 „Számomra nagyon hasznos volt, hogy végig hallgathattam két próbanyelvvizsgát és értékelhettem is."

 „A rendezvény hasznos információkat adott számomra."

 „Tetszett. Nagyon tematikus és felépített volt a program és a tájékoztató. Nagyon jó volt a nyilvános szóbeli vizsga. Mindenképp legyen ilyen rendezvény a jövőben is. Ezekből nagyon sokat tanulhatunk."

 „Tanulságos volt a rendezvény, érdemes volt eljönni. "

 „Színvonalas, jól szervezett rendezvény volt, tökéletesen átadta a nyelvvizsga szituációt."

 „Jól felkészült hallgatókat és vizsgáztatókat láthattunk. Hasznos volt a rendezvény. Minél több hallgatóhoz jutassanak el hasonló rendezvényt!"

hírt küldte: Dr. Tóth Éva PhD
főiskolai docens, csoportvezető