Újabb nevelésfilozófiai tanulmánykötet

Utolsó módosítás: 2020. október 29.

Hiánypótló nevelésfilozófiai tanulmánykötet jelent meg egri oktatók közreműködésével.

A magyar neveléstudomány és a filozófia címmel tanulmánykötet (szerk. Schaffhauser Franz, Schwendtner Tibor) jelent meg a L'Harmattan Kiadó gondozásában Nevelésfilozófiai paradigmák sorozat második kiadványaként.

A kötet a magyar neveléstudomány és a filozófia kölcsönviszonyát mutatja be a 19. század elejétől a 20. század második feléig. A tanulmánykötet hiánypótló jellegű, fontos hozzájárulást jelent a magyar neveléstudomány történeti önreflexiójához.

A kötetben Loboczky János, Sárkány Péter, Schwendtner Tibor és Virág Irén tanulmányai is szerepelnek.

A kutatást és a kötet megjelenését az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című projekt támogatta.

Hírt küldte: Filozófia Tanszék