Tanévnyitó az Eszterházy Károly Egyetemen

Utolsó módosítás: 2017. szeptember 11.

Megtartotta tanévnyitó ünnepségét az Eszterházy Károly Egyetem egri campusa a Líceum díszudvarán. A központi díszünnepségen díjakat, elismeréseket vehettek át az intézmény oktatói, hallgatói.

Megérkeztek a gólyák az Eszterházy Károly Egyetem campusaira. A júliusi általános felvételi eljárásban 2100-an nyertek jogot arra, hogy szeptemberben beiratkozzanak valamely campuson. A pótfelvételi eljárás során újabb 212 jelentkező nyert felvétel az intézménybe, így összesen 2312 új elsőéves hallgatója van az Eszterházy Károly Egyetemnek. A legtöbb gólya – 1741 fő – Egerben tanulhat az őszi félévben.

Az egri campuson megtartott Tanévnyitó Nyilvános Ünnepi Szenátusülésen kinevezéseket, elismeréseket adtak át az intézmény oktatóinak és hallgatóinak. Professzor emeritus-i címet kapott Prof. Dr. Szlávik János egyetemi tanár, címzetes egyetemi tanári címet vehetett át Dr. habil Forgó Sándor tanszékvezető, címzetes egyetemi docens címet kapott Dr. Werner Braun, az Eszterházy Károly Egyetem vendégoktatója.

A karok ajánlása alapján a Minerva Agriensis - Nők a tudományért díjat oktatók és hallgatók is átvehették kiemelkedő kutatói munkájuk elismeréseként.

A díjazottak a következők:
Agrártudományi és Vidékfejlesztési Kar - Dr. Kaprinyák Tünde, főiskolai adjunktus
Bölcsészettudományi Kar - Dr. Kristóf Ilona, főiskolai docens
Nagy Eszter, osztatlan angol nyelv és irodalom - ének -zene tanári szakos egyetemi hallgató
Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar- Dr. Kozák Anita főiskolai docens
Pedagógiai Kar- Dr. Simándi Szilvia, tanszékvezető főiskolai docens
Kriegel Zsófia, tanító szakos hallgató
Természettudományi Kar- Dr. Bóka Beáta főiskolai docens
Tóth Boglárka, biológia-földrajz szakos hallgató
Kutatási és Fejlesztési Központ- Téglás-Kovácsné Szováti Katalin, tudományos segédmunkatárs
Dr. Szalontai Helga, tudományos munkatárs

Roma Tehetségekért díjat kapott Váradi Alexandra, harmadéves kommunikáció és médiatudomány alapszakos hallgató.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat 21, az Új Nemzeti Kiválósági Program támogatását pedig 30 egyetemi hallgató vehette át.

Az Eperjesi Egyetem rektora, Kónya Péter, a két intézmény közötti együttműködés és a jó kapcsolat jegyében Ezüst érmet adományozott Dr. Liptai Kálmán rektornak.

Az ünnepségen Martonné Adler Ildikó, Eger alpolgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat, majd jelképesen átadta a város kulcsát.

A program a gólyák fogadalomtételével és az Ének-zene Tanszék műsorával zárult.