Szépkiejtési verseny 2018

Utolsó módosítás: 2018. január 04.

Versenyfelhívás idegen nyelvi szépkiejtési versenyre angol és német nyelvből. Jelentkezési határidő: 2018. január 29. (hétfő), 12.00 óra.

A verseny szervezői: az Eszterházy Károly Egyetem Anglisztika és Amerikanisztika Intézete és Német Nyelv és Irodalom Tanszéke
Célcsoport: a középiskolák utolsó két évfolyamán tanuló, nem angol, illetve német anyanyelvű diákok
A verseny helyszíne: EKE B épület – Eger, Egészségház u. 4.
A verseny időpontja: 2018. február 02. (péntek)
• Regisztráció: 9.00–9.30 óra, B épület aulája
• Megnyitó: 9.30 óra
• Verseny kezdete: 10.00 óra
• Eredményhirdetés: előreláthatólag 14.00 óra

Versenyfeladatok:
1. Ismert prózai szöveg felolvasása
2. Ismeretlen prózai szöveg felolvasása

Az első feladathoz a versenyzők tetszés szerint választhatnak egyet három előre megadott prózai szöveg közül, melyek a tanszékek honlapjain kerülnek meghirdetésre.
Értékelési kritériumok: helyes hangképzés, hangsúlyozás, hanglejtés és mondattagolás
Díjazás: Mindkét nyelvből az első három helyezett díjazásban részesül.
Jelentkezési határidő: 2018. január 29. (hétfő), 12.00 óra. Határidő után beérkező jelentkezéseket nem tudunk fogadni!
Jelentkezés módja: a mellékelt Letölthető dokumentumot kérjük e-mail mellékletként visszaküldeni az alábbi e-mail címek valamelyikére:
• Angol nyelv: szepkiejtesiverseny.angol@ektf.hu
• Német nyelv: szepkiejtesiverseny.nemet@ektf.hu

Jelentkezéseket kizárólag e-mailben fogadunk! A jelentkezés elfogadásáról minden versenyzőt e-mailben értesítünk.
Elérhetőség: A versennyel kapcsolatos információk hamarosan az érintett egységek honlapjain is elérhetővé válnak az anglisztika.uni-eger.hu, illetve a nemet.uni-eszterhazy.hu címen.