Sporttáborok egyetemünkön

Utolsó módosítás: 2020. augusztus 04.

Az Eszterházy Károly Egyetemen idén nyáron három alkalommal szerveztek sporttábort 2-8. osztályos fiatalok számára.

Sporttáborainkat júliusban szerveztük, s közel hatvanan jelentkeztek a három táborra. A fiatalok sportszeretők és az újdonságokra nyitottak voltak.

A tábor helyszíne az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájának Bartók téri épülete volt, a táborokat pedig az iskola rendkívül rugalmas és segítőkész tanárai vezették. Munkájukat egyetemünk hallgatói segítették.

A táborok célja az volt, hogy a résztvevők minél több sportággal megismerkedhessenek, így a röplabdával, a focival, a kézilabdával, a kosárlabdával vagy például a gördeszkázással. Emellett a szervezők fontos célként fogalmazták meg azt is, hogy a diákokat az egészséges életmódra, a mozgás és a sport fontosságára, a helyes napirend tervezésére és betartására neveljék.

Fotók: Balogh Tibor