Régészet Napja az Egri várban

Utolsó módosítás: 2020. június 22.

Az INNORÉGIÓ Tudásközpont bemutatójával indult el az idei Régészet Napja a Dobó István Vármúzeumban június 19-én. Az érdeklődők megtudhatták hogyan lehet felhasználni a drónokat, kamerákat, lézerszkennereket a régészeti munkálatokban.

Hatodik alkalommal szervezték meg a Régészet Napját, mely kezdeményezéshez az egri Dobó István Vármúzeum is csatlakozott. A tematikus nap alapja, hogy a régészek munkáját és eredményeiket közelebbről is megismerhessék az érdeklődők.

A Régészet Napja programját az Eszterházy Károly Egyetem INNORÉGIÓ Tudásközpontjának bemutatója nyitotta meg. Az előadás során bemutatták, hogy a modern távérzékelési eszközöket, a drónokat, kamerákat és lézerszkennereket, hogyan lehet felhasználni akár régészeti munkálatokra.

A bemutató végén az érdeklődőknek lehetőségük nyílt egy VR szemüveg segítségével madártávlatból szemlélni a világot.

Az Innorégió és a vár közös munkája jelenleg a feldebrői templom teljes körű lézerszkenneres felmérése.

A Líceum Televízió összefoglalója a programról:

Fotók: Balogh Tibor