Ösztöndíj Bajorországban tanuló magyar hallgatóknak

Utolsó módosítás: 2020. október 28.

A bajorországi BAYHOST posztgraduális ösztöndíjára magyar hallgatók is pályázhatnak!

A Közép- Kelet- és Dél-Európai Kapcsolatokért Felelős Bajor Felsőoktatási Központ (BAYHOST) ösztöndíjakat hirdet a 2021/22. tanévre Bajorországban tanulni kívánó bulgáriai, cseh- horvát-, lengyel-, magyarországi, oroszországi, romániai, szerbiai, szlovákiai, valamint ukrajnai posztgraduális hallgatók részére.

Az ösztöndíj állami vagy államilag támogatott bajorországi felsőoktatási intézményben, mesterképzésben vagy doktori iskolában folytatott tanulmányokra vehető igénybe.

Az ösztöndíj egy évre szól, és havi 853 eurós támogatást jelent, amely kérvény benyújtása útján legfeljebb kétszer meghosszabbítható (összesen tehát háromévesre). A gyermekkel rendelkezők magasabb összegű ösztöndíjra pályázhatnak. A doktori tanulmányok otthoni támogatása nem akadálya a bajor ösztöndíj folyósításának.

A pályázat beadási határideje: 2020. december 1.

További információ az alábbi szórólapon és a www.bayhost.de honlapon olvasható!