Oktatónk az év szaváról

Utolsó módosítás: 2021. január 22.

Dr. Hulyák-Tomesz Tímea főiskolai docens, az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékének munkatársa volt a TV Eger A mi történetünk című műsorának vendége.

Hagyományteremtő céllal első alkalommal választotta meg a közmédia az Év szavát, amely az „egymás” lett. Dr. Hulyák-Tomesz Tímea elárulta: az „egymás”-t a XIV. század óta használjuk, már a Jókai-kódexben is szerepelt: „...kérlek titeket...szeressétek egymást...". A beszélgetés során elhangzott: a járvány idején felértékelődött a használata, szerepe.

A műsorban szó esik a karanténszótárról, s arról, milyen hatást gyakorol(t) a járvány a közbeszédre.