Nevelésfilozófiai paradigmák: új könyvsorozat indult

Utolsó módosítás: 2020. október 29.

Az egyetemen működő Nevelésfilozófiai Kutatócsoport közreműködésével új könyvsorozat indult el a L’Harmattan Kiadó gondozásában Nevelésfilozófiai paradigmák címmel.

A Nevelésfilozófiai Kutatócsoport tagjai: Antal Éva, Loboczky János, Sárkány Péter, Schwendtner Tibor (csoportvezető), Ugrai János, Virág Irén.

Az első kötet most jelent meg, címe: Bildung. Neveléstudományi és filozófiai megközelítések. (szerk. Schaffhauser Franz, Schwendtner Tibor). A tanulmánykötet újdonsága és jelentősége, hogy a benne szereplő írások a Bildung (képzés, művelődés) problematikáját filozófiai, irodalmi és pedagógiai szempontból is értelmezik.

A kutatást és a kötet megjelenését az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című projekt támogatta.

Hírt küldte: Filozófia Tanszék