Megnyitották a 6. Eszterházy Film- és Médianapokat

Utolsó módosítás: 2018. november 29.

A tanszék házi TDK konferenciája előtt tartották a rendezvény nyitányát.

A szerda délutáni megnyitót a tanszéki Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) verseny előtt tartották, ami dr. Juhász Tibor rektorhelyettes szerint a lehető legjobb időpont volt, hiszen a tudomány és a művészet egyébként is szerves kapcsolatban áll egymással az egyetemen.

A TDK-t a tudós és művész életpálya élőszobájaként definiálta, majd újból méltatta a szervezést, hiszen a napot az Oscar-esélyes Ruben Brandt, a gyűjtő vetítésével zárták Sipos Leventével, a film technikai rendezőjével, a Vizuális Művészeti Intézet oktatójával és volt eszterházys hallgató-alkotókkal.

Dr. M. Tóth Éva, a Mozgóképművészeti és Kommunikációs Tanszék vezetője köszönetet mondott a szervezőknek, majd a résztvevő elsőévesek felé fordulva azt mondta: jövőre őket is várják a versenyzők körébe.

Főszervezőként Borbás László is köszönetet mondott a segítségért, majd a versenyzők névsorának ismertetését követően átadta a szót a hallgatóknak.

Fotók: Kakuk Dániel