Kazinczy-érem az országos döntőben

Utolsó módosítás: 2020. október 27.

Kazinczy-érmes lett egyetemünk hallgatója a 48. országos Kazinczy Szép magyar beszéd versenyen.

A felsőoktatási intézmények hallgatóinak idén 48. alkalommal rendezték meg a Kazinczy Szép magyar beszéd verseny országos döntőjét. A versenyen a hazai és a határon túli egyetemek azon hallgatói vettek részt, akik a helyi fordulókon a legjobbaknak bizonyultak. Rendhagyó módon ezúttal online történt a verseny lebonyolítása 2020. október 16-án.

A versenykiírásnak megfelelően a résztvevők 20–21. századi magyar publicisztikai, esszé- vagy szépprózai szabadon választott szövegek, valamint a zsűri által meghatározott kötelező szöveg értő és kifejező felolvasásával adtak számot felkészültségükről. A szoros és magas színvonalú versenyben az elismert szakemberekből álló zsűri mindössze 8 hallgatót díjazott Kazinczy-éremmel.

Az Eszterházy Károly Egyetemről Svéd Mátyás, tanárszakos hallgatónk képviselte intézményünket, aki a legmagasabb elismerésben részesült: Kazinczy-érmet szerzett. Felkészítő tanára Dr. Jánk István, a Magyar Nyelvészeti Tanszék adjunktusa volt.

A technikai kivitelezés magas szintű megvalósulásáért köszönet a Líceum Televíziónak, a TV munkatársainak.

Az eredményhez szívből gratulálunk!

Hírt küldte: Dr. Jánk István
Fotó: Szatmári Erika