Felidézték főiskolai emlékeiket

Utolsó módosítás: 2018. október 08.

Nosztalgikus hangulat, nagy találkozások, élvezetes beszélgetések: ez jellemezte az 1985-1990 között végzett eszterházys magyar szakosak találkozóját szombaton.

A találkozót a Bölcsészettudományi és Művészeti Kar dékánja, dr. Pintér Márta Zsuzsanna szervezte oktatók és hallgatók támogatásával. Szombat délelőtt megtelt a Tittel Pál Könyvtár terme egykori hallgatókkal, oktatókkal.

A dékán köszöntőjében úgy fogalmazott: azért szeretnének mostantól évente találkozókat szervezni, hogy szorosabbra fűzzék a kapcsolatot a végzett egykori hallgatókkal. A mostani volt az első találkozó, s mint Pintér Márta Zsuzsanna elárulta, jelenlegi terveik között az szerepel, hogy jövőre az 1990 és 1995 között végzetteket invitálják.

Szólt arról is, hogy még napjainkban a magyartanári szakon 20-25 hallgató tanul, addig akár harminc évvel ezelőtt ez a létszám a háromszorosa is lehetett, s nem titkolják, hogy szeretnék, ha a jelenlegi létszám a jövőben emelkedne.

Spisák Réka és Varga Ivett zenei előadását követően dr. Kusper Judit, a Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet vezetője tartott beszámolót a résztvevőknek az egyetemi magyarképzés jelenéről.

Elhangzott az is, hogy az egyetem oktatói örömmel vették az osztatlan tanárképzés visszatérését, az emelt szintű magyar érettségit, mint bejutási követelményt, s azt, hogy immár három campuson zajlik tanárképzés. Beszélt arról is, milyen új és népszerű szakirányú továbbképzésekkel bővült az egyetem palettája, de az oktatói-hallgatói élet sem maradt ki prezentációjából.

A program líceumi körsétával és kötetlen beszélgetésekkel folytatódott, s a szervezők egy kis fogadásra is várták az egykori hallgatókat.

Fotók: Szántó György