Interjú a magyar nyelvről oktatónkkal, Jánk Istvánnal

Utolsó módosítás: 2020. augusztus 07.

A Magyar Nyelvészeti tanszék adjunktusát, dr. Jánk Istvánt wmn.hu riportere kérdezte a magyar nyelv helyzetéről, a nyelv változásáról, emotikonokról és sok más nyelvi kérdésről.

A D. Tóth Kriszta által alapított kulturális lap, a wmn.hu ezúttal egyetemünk oktatójával, dr. Jánk Istvánnal készített riportot. Kocsis Noémi a magyar nyelvről, annak változásáról és iskolai vonatkozásairól faggatta a nyelvészt.

Szó volt többek között arról, hogy a jó beszélőkével rendelkező emberek valóban jobban boldogulnak-e az életben, és ha igen, mi ennek a magyarázata. Felmerült kérdésként, hogy mekkora értéket képvisel ma nyelvjárásban beszélni, valamint, hogy egyáltalán mennyire értékes számunkra egy-egy dialektus.

Beszélhetünk-e még például szegedi ö-zésről, és ha igen, hol, kiknél? Továbbá szó esett az emojik nyelvalakító hatásáról, rövidítésekről, szociokulturális tényezőkről és pedagógiai vélekedésekről.

A cikk itt olvasható.

Fotó: Lőrincz Rebeka