Igen Eger: megtartották a második ötletversenyt

Utolsó módosítás: 2018. november 30.

Az IGEN Eger 2. Vállalkozásindító Klubsorozatának csúcspontja a 2018. november 28-án megrendezett Ötletverseny volt.

Az Eszterházy Károly Egyetemen megrendezett verseny lényege az volt, hogy egy kétperces prezentációban – úgynevezett pitch-ben – adják elő a versenyzők ötleteiket a zsűrinek és a hallgatóságnak. Ezt követően a zsűri rendelkezésére nyolc perc állt, hogy kérdéseket tegyenek fel a prezentálóknak vállalkozási ötleteikkel kapcsolatosan.

Ez alkalommal 3 egyéni versenyző és 3 csapat mutatta be vállalkozási tervét. A tavalyi versenyhez hasonlóan ezúttal is változatos témákban érkeztek ötletekkel a versenyzők.

Egyedi ékszerkészítő, társasjáték tervező vagy applikáció programozó is szerepelt a versenyzők sorában.

A helyezettek:

1. „Webmágus Képző" – webdesigner képzés gyerekeknek

2. Gitártanulás ledlámpás rendszer segítségével

3. Vecske Fecske – ékszer a Nemzeti Parkoknak

4. Kolio – társasjáték, Somebody – applikáció, DesignLakás

Az értékes nyeremények mellett, különdíjas felajánlások is voltak, mint:

- INPUT különdíj: üzletfejlesztési tanácsadás és egy budapesti startup ökoszisztéma látogatás

- APROPÓ különdíj: hirdetési lehetőség a reklámújságban

Izgalmas versenyt tudhatunk magunk mögött, ahol – a szakmai zsűrinek is köszönhetően – rendkívül sok tapasztalattal haladhatnak tovább ötletük megvalósítása irányába a prezentálók. Ezen kívül a hallgatóság is sok hasznos információval gazdagodhatott, ami őket is elindítja az ötletelés felé.

Forrás: http://khi.uni-eszterhazy.hu

Fotók: Szántó György