Borászok Borásza Ösztöndíj Program

Utolsó módosítás: 2017. november 10.

A Vinum Praemium Alapítvány meghirdeti a Borászok Borásza Ösztöndíj Programot.

A Vinum Praemium Alapítvány meghirdeti a Borászok Borásza Ösztöndíj Programot! Pályázhat minden fiatal magyar, az Alapítvány partnerintézménynél felsőfokú szőlész-borász képzésen részt vevő hallgató. Cél a jövő Borászok Borászának megtalálása, aki választott hivatása iránt elkötelezett, határozott jövőképpel rendelkezik és számára a „tökéletes bor" elkészítése mellett a közösség építése, ápolása egyaránt fontos.

Mit nyerhetsz a Borászok Borásza Ösztöndíj Programmal?

- a „Jövő Borásza" cím viselése egy évig.
- féléves külföldi szakmai gyakorlat bruttó 1.000.000,- Forintos anyagi támogatása
- szüret valamely Borászok Borászánál vagy Borászok Borásza jelöltnél
- tiszteletjegy a Borjog és Bormarketing 2019. Konferenciára
- meghívó a Borászok Borásza gálára az ünnepélyes eredményhirdetésre.

Nevezési feltételek és a pályázat keretein belül benyújtandó iratok:

- Aktív hallgatói jogviszony az alábbi oktatási intézmények valamelyikének szőlész-borász alapképzésén:
Szent István Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Pannon Egyetem, Eszterházy Károly Egyetem
- Legalább négy sikeresen lezárt félév
- Be nem töltött 29. életév
- Tanszéki ajánlás (Fontos információ: egy oktatási intézmény legfeljebb öt hallgatót ajánlhat)
- Kitöltött adatlap
- A pályázó nyilatkozata arról, hogy még nem vett részt külföldi szakmai gyakorlaton
- Legalább egy igazolt szüreti részvétel
- Magyar nyelvű dolgozat az adott év aktuális téma-kiírásának megfelelően
- Minimum középfokú angol nyelvismeret
- Magyar állampolgárság.

A pályázati anyagok leadásának határideje: 2017. október 31.

Kattintson ide a teljes pályázati felhívásért!

Külön öröm számunkra, hogy Tóth Sándor, az Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campusának hallgatója nyerte el a Vinum Praeminum alapítvány által kiírt Borászok Borásza 2016-os ösztöndíját.