Évzárás ünnepi hangulatban

Utolsó módosítás: 2017. december 20.

Évet értékelt dr. Liptai Kálmán, az egyetem rektora, kihirdették az Egyetem Bora nyerteseit, és díjakat, kitüntetéseket adtak át az egri campus karácsonyi rendezvényen

Több százan vettek részt az egri campus karácsonyi ünnepségén, amely a Líceum TV összeállításával, és dr. Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Egyetem rektora évértékelő beszédével kezdődött. Az intézmény vezetője megköszönte az oktatók, dolgozók egész éves munkáját, majd kiemelte az év legfontosabb eredményeit, mind az oktatás, mind a sport terén, utalva többek között a jelentősebb projektekre, az érkező új oktatókra, kollégákra, az infrastrukturális tervekre és a társadalmi szerepvállalásra.

Az évértékelő után kihirdették az Egyetem Borát: az Egri borvidékről a Bolyki Pincészet 2015-ös Egri Bikavére, a Mátrai borvidékről a Benedek Pince 2016-os Hárslevelűje nyert, a Tokaji borvidékről a Disznókő Sárga Borház Tokaji Aszújával nyűgözte le a zsűrit. A 2017-es Rektor bora cím büszke birtokosa Thummerer Vilmos lett, aki a 2012-es Egri Bikavér Grand Superior Nagy-Eged-Dűlő borával nyert.

A díjazott borok után díjazott kollégák, támogatók következtek: az Egyetemépítő Díszpolgár címet idén Prof. Dr. Orbán Sándor egyetemi tanár, az MTA doktora kapta meg, Pro Academia Agriensi Mecénás-díjban Dr. Bánhidy Péter- a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Gödri István – az Aventics ügyvezető igazgatója, a konzisztórium tagjai részesültek.

Eszterházy Károly-emlékéremmel 12 kolléga munkáját jutalmazták. Díjat kapott:
Kelemen Judit – a Sárospataki Comenius Kar főigazgatója
Oszlánczi Krisztina – Főigazgató, Tittel Pál Könyvtár
Simándi Szilvia - Tanszékvezető főiskolai docens, Neveléstudományi Intézet Andragógiai és Közművelődési Tanszék
Tóth Antal - Főiskolai docens, Földrajz és Környezettudományi Intézet Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék
Tóth László - Főiskolai tanár, Agrártudományi és Vidékfejlesztési Kar
Farkas Attila – Hivatalvezető, GTK Dékáni Hivatal
Budai László – Irodavezető, Pénzügyi és Neptun Iroda
Majorné Csikós Márta – az Oktatási Igazgatóság csoportvezetője
Nagy Szilvia – Titkárságvezető, Gyöngyösi Károly Róbert Campus Igazgatóság
Nagyné Bertalan Ágnes - Intézeti ügyintéző, Matematikai és Informatikai Intézet,Matematika Tanszék
Sütőné Kérészy Ibolya - Tanszéki adminisztrátor
Valkóné Révai Renáta - Sajtóreferens

Átadták a kari díjakat is: a Bölcsészettudományi Kar Papp István-díjat adományozott Lőrincz Juliannának, a nyelv és irodalomtudományi intézet főiskolai tanárának. Művészeti Díjat kapott Dr. Tóth Tibor, a Vizuális Művészeti Intézet Mozgóképkultúra Tanszék főiskolai docense. A Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Wekerle Sándor Nívódíjat adományozott Dr. Román Róbertnek, a Közgazdaság Tanszék főiskolai docensének. A Természettudományi Kar Kiss Péter-díjjal tüntette ki Dr. Hoffmann Miklós egyetemi tanárt, a Matematikai és Informatikai Intézet intézetvezetőjét.
A Lyceum Pro Scientiis Alapítvány kitüntetései:
A Lyceum Pro Scientis Alapítvány, Eszterházy Károly Egyetemért kitüntetés ezüst fokozatát
40 év fölötti kategóriában Dr. Csáfor Hajnalka, a Gazdaság és Társadalomtudományi kar dékánja vehette át, a 40 év alatti kategóriában Tengely Adrienn, a Neveléstudományi Intézet főiskolai docense kapta.
A nem oktató-kutató kategória díjazottja: Prokajné Dr. Szilágyi Ibolya, a Projekt Igazgatóság vezetője lett.
2017-ben Habilitált oktatónk
Dr. Csáfor Hajnalka Vállalkozás-gazdaságtan Tanszék
Dr. Hágen István Zsombor Pénzügy és Számviteli Tanszék
PhD tudományos fokozatot szerzett
Dr. Holló Ervin (Üzleti Tudományok Intézete, Menedzsment Tanszék)

Előlépések

Dr. Borbély Zoltán Ókori, Középkori és Kora Újkori Történeti Tanszék
Tanársegéd
Balla Tamás Számítástudományi Tanszék

Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Fotó: Balla Bence, Huszár Márk