Eszterházy-konferencia

Utolsó módosítás: 2017. november 17.

Az Esterhazyanum Kutatócsoport tudományos konferenciát szervez a névadó egri püspök tiszteletére a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

Az Egri Főegyházmegye és az Eszterházy Károly Egyetem együttműködésével 2014-ben megalakult Esterhazyanum Kutatócsoport a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából, november 16-án, tudományos konferenciát szervez, „Eszterházy Károly – egy püspöki életmű a „tudományok és művészetek javára" címmel. A konferencia célja, hogy hírt adjon a Kutatócsoport tevékenységéről és a legújabb kutatási eredményeiről. Az idei konferencián kerül sor, Dr. Bitskey István, az MTA doktora, professor emeritus díszdoktor avatására is, amelyet az Egyetem Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete, valamint az Esterhazyanum Kutatócsoport közös javaslatára fogadott el az Egyetem Szenátusa.

Bővebb információk itt olvashatók.