Erasmus+ pályázati sikerek

Utolsó módosítás: 2020. szeptember 08.

Két újabb Erasmus+ pályázatot nyertünk KA203 Stratégiai Partnerségek kategóriában.

Egyetemünk Matematikai és Informatikai Intézete konzorciumi vezetőként vesz részt abban a nemzetközi projektben, melynek célja a különböző tudományok közötti innovatív pedagógiai eljárások továbbfeljesztése, tesztelése a már korábban kifejlesztett Poly-Universe matematikai eszközzel. A projekt a PUNTE: POLY-UNIVERSE in TEACHER TRAINING EDUCATION címet viseli.

A projekt céljai:

• Jó gyakorlatok összegyűjtése a Poly-Universe alkalmazásáról;
  • A transzverzális képességek fejlesztésére elméleti és gyakorlati módszertani keretek létrehozása és tesztelése;
  • Új pedagógiai keretek bevezetése a pedagógusképzésbe;
  • Nyílt forráskódú, tanárképzést segítő anyagok kidolgozása;
  • Disszemináció.

A projektet megvalósító konzorcium 7 európai uniós ország 8 szervezetét foglalja magába:

1. Eszterházy Károly Egyetem, Magyarország
2. Johannes Kepler Egyetem, Ausztria
3. Partiumi Keresztény Egyetem, Románia
4. Selye János Egyetem, Szlovákia
5. Coimbrai Egyetem, Portugália
6. POLY-UNIVERSE Kft., Magyarország
7. Szabadkai Műszaki Főiskola, Szerbia
8. Experience Workshop, Finnország

A projekt teljes támogatási összege: 264 485 EUR
A projekt időtartama: 2020.09.01 – 2023.08.31 (36 hónap)

Egyetemünk Vizuális Művészeti Intézete konzorciumi partnerként vesz részt abban a nemzetközi projektben, melynek célja a börtön és a művészet közötti kapcsolat fejlesztése a művészet szemléletén keresztül terápiás módszerekkel. A projekt során kifejlesztett kézikönyvek segítenek megérteni, elfogadni és módszertani javaslatokat adni a börtönben megvalósítandó művészeti terápiás foglalkozások sikeres lebonyolításához.

A projektet megvalósító konzorcium 5 európai uniós ország szervezeteit foglalja magába:

1. Horvát Képzőművészek Egyesülete, Horvátország
2. European Prison Education Association, Norvégia
3. Jagelló Egyetem, Lengyelország
4. Eszterházy Károly Egyetem, Magyarország
5. Changes&Chances, Hollandia

A projekt teljes támogatási összege: 231 231 EUR
A projekt időtartama: 2020.09.01 – 2022.08.31 (24 hónap)

Ezúton is köszönjük mindenkinek, aki munkájával hozzájárult a támogatás elnyeréséhez!