Elment egy legenda

Utolsó módosítás: 2020. június 18.

Nem játszott Egerben (csak ellenfélként), nem járt egyetemünkre (csupán egyetemes zseni volt), mégis meg kell állnunk egy pillanatra.

Csütörtök hajnalban negyvenhét éves korában elhunyt Benedek Tibor, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó. Szövetségi kapitányként is maradandót alkotott azzal, hogy a Barcelonában játékosként megnyert világbajnoki cím után tíz évvel már a medence partjáról vezette csúcsra a nemzeti együttest.

Benedek Tibor tagja a világon élt legnagyobb vízilabdásoknak, aki hosszan tartó súlyos betegség után, három gyermeket, egy szerető feleséget, megannyi barátot és világszerte sok millió csodálóját hagyta most itt, hogy csatlakozzon az égi olimpiai bajnokokból álló felejthetetlenek csapatához.

Egerben csak ellenfélként láthattuk, egyetemünk sportszakos képzésein pedig csak legendás mintaképként emlegethették őt oktatóink. Ettől a szomorú naptól már hajdani legendaként...

Benedek Tibor, emléked megőrizzük, nyugodj békében!

Szerző: Fenyves Balázs
Fotó: Szántó György