Együtt verseltek, daloltak

Utolsó módosítás: 2018. április 13.

Verselj velünk – invitálta az egyetem oktatóit, hallgatóit és munkatársait, a költészet kedvelőit egyetemünk Irodalomtudományi Tanszéke április 11-én, a Magyar Költészet Napján.

Dr. Körömi Gabriellát, a tanszék oktatóját és Tóth Mercédesz hallgatót arról kérdeztük, mi volt a rendezvénnyel a céljuk, mivel készültek és hogyan választották ki azt a két verset, amit egy performansz keretei között előadtak a Líceum aulájában oktatókkal, hallgatókkal, érdeklődőkkel közösen.

Tóth Mercédesz elmondta: az Irodalomtudományi Tanszék minden évben szervez programot április 11-re, s évről-évre készülnek újdonságokkal. Hosszas válogatást követően végül József Attila és Lackfi János egy-egy versét jelölték ki, s szavalták az egybegyűltekkel. A közös verselést követően, aki úgy érezte, külön is elszavalhatta, felolvashatta egyik kedvenc versét, végül még egy dalt is elénekeltek közösen.
Ezzel nem ért véget programjuk: a „verskommandó" egész nap verseket osztogatott a Líceumba érkezőknek.

Szerző: Juhász Henrietta

Fotó: Dr. Körömi Gabriella