CPBCI Kémia Konferencia az egyetemen

Utolsó módosítás: 2019. június 04.

Négy földrészről, 16 országból összesen 63 tudós részvételével 2019. június 2-6-ig a Kémia Tanszék szervezésében megrendezett, Chemistry Physics and Biology of Colloids and Interfaces (CPBCI) című nemzetközi konferenciának ad otthont az egyetem.

A konferencián az adott tudományterületen jelentős kutatási eredményt elérő kutatók tartottak előadást angol nyelven, illetve poszter szekcióban.

Érdekes tudományos előadások hangzottak el angol nyelven a DNS gélek tulajdonságairól, a mesterséges szövetek vizsgálatáról és előállításáról, a nanomotorok készítéséről és tulajdonságaikról, a rákgyógyászat legújabb eredményeiről. Volt bemutató továbbá a nanoterápiáról, a gyógyszerek célzott hatóanyag beviteli lehetőségeiről, valamint a műtéti altatás molekuláris mechanizmusáról.

A beszámolót küldte: B. Tóth Szabolcs

Fotó: Szántó György