Átvehették okleveleiket kínai hallgatóink

Utolsó módosítás: 2020. június 26.

Átvehette oklevelét az Eszterházy Károly Egyetemen Egri Campusán tanuló négy kínai hallgató.

– Bízunk benne, hogy önök is úgy látják, jó döntést hoztak, hogy intézményünket választották – fogalmazta meg a kínai hallgatók felé fordulva Taylerné Tóth Katalin, az intézmény Nemzetközi Kapcsolatok Központjának vezetője. A hallgatók itt töltött egy évük alatt akkreditált angol nyelvi egyetemi előkészítőn erősíthették tudásukat.

Mint arra Taylerné Tóth Katalin is kitért, a pandémia sajnos az utóbbi félévben megnehezítette az oktatás helyzetét, de mind az intézmény, mind hallgatóink sikerrel vették az akadályokat.

A köszönet szavait követően a négy hallgató: Bai Yang, Gong Haoyuan, Yan WenJun és Wang Chong átvehette a megszerzett tudást igazoló oklevelet. A külföldi fiatalok arról számoltak be: sokat fejlődött nyelvtudásuk az itt töltött év alatt, s köszönetet mondtak oktatóiknak, akikre bármiben számíthattak egri tanulmányaik idején.

Intézményünknek jelenleg közel kétszáz nemzetközi hallgatója van.

Írta: Berán-Juhász Henrietta
Fotó: Balogh Tibor