Fenntartóváltás: rektori interjú a TV Egerben

Utolsó módosítás: 2021. április 28.

A TV Eger Híradásában kérdezték az Eszterházy károly Egyetem rektorát a fenntartóváltásról. Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona elmondta: a változás kiszámíthatóbb gazdasági és működési környezetet eredményezhet.

A fenntartóváltás előzményeiről, indokairól, az egyetem jövőjéről is beszélt a TV Egernek adott interjújában az egyetem rektora. A beszélgetés során elhangzott egyebek között az, hogy az idei felvételi eljárásban nőtt az Eszterházy károly Egyetem iránt érdeklődők szám, s hogy az intézmény műszaki területen is tervez képzést indítani. Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona elmondta, a fenntartóváltással rugalmasabbak lesznek a működés feltételei, amely lehetővé teszi a többi között azt, hogy szorosabb legyen az együttműködés az egyetem és a régió cégei, vállalkozásai között.

A beszélgetést ide kattintva érhető el>>

A fenntartóváltásról szóló hírt itt tekinthetik meg: