Egy- és többértelműség a nyelvben

Utolsó módosítás: 2017. november 10.

Alkalmazott Nyelvészeti Konferencia

A Magyar Nyelvészeti Tanszék több oktatója rendszeres előadója a Kodolányi János Főiskola és az ELTE Alkalmazott Nyelvészeti Tanszéke által 2005 óta minden évben megrendezett Alkalmazott Nyelvészeti Konferenciasorozatnak. Az idén november 6-7-én Egy- és többértelműség a nyelvben címmel megrendezett tanácskozáson dr. habil. Lőrincz Julianna és dr. habil. Domonkosi Ágnes főiskolai tanárok vettek részt.
Lőrincz Julianna A fordítás többértelműsége – a többértelműség fordítása címmel Örkény-egypercesek orosz fordításainak nyelvi megoldásairól, a fordíthatóság lehetőségeiről és nehézségeiről beszélt. Domonkosi Ágnes Társas deixis – társas jelentés című előadása a megszólítási módok többféle értelmezésének pragmatikai és szociokulturális hátterét tárta fel.