A Magyar Költészet Napja az egyetemen

Utolsó módosítás: 2018. április 12.

Az Irodalomtudományi Tanszék idén is megemlékezett a Magyar Költészet Napjáról.

Délelőtt a „Verselj velünk!" címmel meghirdetett program keretében közös szavalásra várták az érdeklődőket. A Líceum aulájában összegyűlt – egyetemünk hallgatóiból, oktatóiból, dolgozóiból és középiskolásokból – álló versszerető, lelkes csapat közösen elszavalta József Attila „Áldalak búval, vigalommal" és Lackfi János „Egyre" című versét. Ezután spontán produkciók sora következett: a résztvevők közül többen is elmondták, felolvasták kedvenc versüket, és József Attila „Rejtelmek" című versét is elénekelték.
Az Irodalomtudományi Tanszék másik akcióval is készült április 11-ére. Napközben magyar szakos hallgatókból álló „verskommandó" várta a Líceumba érkezőket, és mindenkit megajándékozott egy verssel. Az ajándékba adott versek között voltak klasszikus és kortárs alkotások, vidámak, elégikusak, filozofikusak, szomorúak és természetesen szerelmes versek is.