MTÜ 2018 az Irodalomtudományi Tanszéken

Utolsó módosítás: 2018. november 08.

Egyetemünkön kedden ünnepélyes nyitókonferenciával vette kezdetét a Magyar Tudomány Ünnepe 2018 rendezvénysorozat. Az Irodalomtudományi Tanszék a következő programokkal várja az érdeklődőket:

2018. november 12. 17:00–18:30, Líceum 213.
Karinthy nyelvet ölt
A könyvbemutató az Irodalomtudományi Tanszék oktatójának, Balogh Gergőnek első kötetére koncentrál, amely Karinthy Frigyes művészetének újabb olvasatait nyújtja. A kiváló, innovatív megközelítés abból a szempontból is érdekes lehet, hogy szerzője még egri főiskola hallgatóként kezdett a témával foglalkozni, így a beszélgetés során az érdeklődők abba is bepillantást nyerhetnek, hogyan formálódik, bontakozik ki a tudományos érdeklődés és a szakmai karrier.

2018. november 22. 17:00–18:30, Líceum 213.
Meseterápia a gyakorlatban – Interaktív bemutató
Boldizsár Ildikó meseterápiás workshopján a résztvevők megtapasztalhatják, hogyan kapcsolódhatnak össze egy-egy történettel, milyen módon tudják önmagukra vonatkoztatni a mesékben rejlő üzeneteket. Arra kérünk mindenkit, hozza el kedvenc vagy éppen nem szeretett népmeséjét. A szövegre nem lesz szükség, csupán magára a szüzsére, a történet folyamára.

2018. november 28. 17:00–18:00, Líceum 213.
Kitáruló ajtók. Tanulmányok Szabó Magda műveiről
Szabó Magda születésének 100. évfordulója alkalmából az elmúlt évben tudományos konferenciát szervezett az EKE Irodalomtudományi Tanszéke. Az ott elhangzott előadások azóta tanulmánnyá váltak, önálló kötetbe szerveződtek, melyet az író 101. születésnapja után szeretnénk megismertetni a közönséggel. A Körömi Gabriella és Kusper Judit szerkesztésében megjelenő kötet megmutatja az életmű epikai és lírai oldalát, értelmezi a legismertebb regényeket, bemutatja a regénypoétikák működését, reflektál a művek szerteágazó hazai és külföldi recepciójára, fordításaira valamint példákat kínál a regények tanórai alkalmazásához. A bemutató során megismerhetjük a kötet tanulmányait valamint alkalom nyílik a szerkesztőkkel és szerzőkkel való beszélgetésre is.