HISTORIA NOSTRA IV.

Utolsó módosítás: 2020. június 11.

Megjelent a Historia Nostra hallgatói folyóirat negyedik száma, amely a Történelemtudományi Intézet és a Doktori Iskola által szervezett Mozaikok a Kárpát-medence kora újkori és újkori történelméből című konferencián elhangzott előadások írásos változatát tartalmazza.

A konferencián a magyar történelem 1526 utáni időszakát kutató, mesterképzésben tanuló és tanár szakos hallgatók mutatkoztak be a kutatásaikkal. A Berecz Anita által szerkesztett kötetben szereplő tanulmányok tematikailag és módszertani szempontból is igen széles skálán mozognak, közöttük társadalomtörténeti, politikatörténeti, hadtörténeti, valamint biográfiai témájú írást egyaránt találunk. A kötet teljes terjedelmében letölthető a Történelemtudományi Intézet honlapjának E-könyvek szekciójából.

Bízunk benne, hogy hasonlóan sikeres szakmai fórum megtartására és a kötet folytatására a nem túl távoli jövőben ismét sor kerülhet.