Dr. Pap József lett a MAB TMB elnöke

Utolsó módosítás: 2020. június 22.

Megtartotta tisztújítását a Miskolci Akadémiai Bizottság Történettudományi Munkabizottsága és dr. Pap Józsefet, Egyetemünk Történelemtudományi Intézetének igazgatóját választotta meg elnökének.

Az elnök mandátuma három évre szól, feladata a régió történettudományi kutatóit összefogó szervezet munkájának az irányítása, közös rendezvények lebonyolítása. Az új elnök fontosnak tartja, hogy szorosabbra fűzze a MAB területén működő két egyetem és a múzeumok közötti szakmai kapcsolatokat. Az ehhez szükséges személyes kapcsolatok ápolását és kialakítását elsősorban közösen tartott konferenciák szervezésével lehet megvalósítani.