Diákzsűri – kortárs filmekről új formában

Utolsó módosítás: 2021. február 04.

A Magyar Filmtudományi Társaság Filmoktatás Módszertani Munkacsoportjának előkészítésében a 2020/2021. tanév tavaszi félévében az Európai Egyetemi Filmdíj (EUFA) mintájára elindult a Magyar Egyetemi Filmdíj (MEF) nevű projekt, amelyben az EKE Mozgóképművészeti és Kommunikációs Tanszékének hallgatói is részt vesznek. A nyolc egyetemből álló együttműködés kurzusain tizenegy oktató vezetésével 150-180 hallgató vesz részt az elemzésben, zsűrizésben.

A 2019-es év magyar filmterméséből válogattunk, a munkacsoport a következő filmeket jelölte ki versenyzésre: Akik maradtak (r.: Tóth Barnabás, játékfilm, 88'), Apró mesék (r.: Szász Attila, játékfilm,112'), FOMO- Megosztod és uralkodsz (r.: Hartung Attila, játékfilm, 91'), Szép csendben (r.: Nagy Zoltán, játékfilm, 80'), Csak családról ne (r.: Kis Anna, dokumentumfilm, 52'), A létezés eufóriája (r.: Szabó Réka, dokumentumfilm, 83').
A díj átadására a Magyar Filmtudományi Társaság őszi konferenciáján kerül sor. Az Apertúra tematikus számot szentel a projekt módszertani tanulságainak, a legjobb diákmunkáknak.
A résztvevő egyetemek: MOME, Sapientia TE, SZTE, DTE, Metropolitan, ELTE, EKE, PPKE.
További információk a programról: https://www.filmtudomanyitarsasag.hu/