Centenáriumi szakmai nap

Utolsó módosítás: 2018. június 13.

Karunk oktatói is előadtak a 100. éves megemlékezés alkalmából szervezett konferencián a Fleischmann Rudolf Kutatóintézetben.

Alapításának 100. évfordulóját ünnepli a Kompolti Fleischmann Rudolf Kutatóintézet. Az ez alkalomból szervezett konferenciát Dr. Fodor László az Agrártudományi és Vidékfejlesztési Kar dékánja nyitotta meg. Dr. Tóth Szilárd egyetemi docens, szakmai vezető az intézetben folyó növénynemesítő és vetőmag előállító tevékenységről és a technológiai fejlesztési kutatások eredményiről adott tájékoztatást előadásában. Dr. Láposi Réka egyetemi docens, dékánhelyettes az EFOP 3.6.1. projekt keretében folyó agrárinnovációs kutatásokat mutatta be a résztvevőknek. Dr. Fodor László dékán előadásában a tápanyag gazdálkodás és a növényvédelem szerepéről adott áttekintést a fenntartható növénytermesztés fejlesztésében, kiemelve azokat a kutatásokat, amelyek a Kompolti Fleischmann Rudolf Kutatóintézetben valósultak meg.