Borászok Borásza Ösztöndíj Program

Utolsó módosítás: 2018. október 07.

Pályázhat minden fiatal magyar, az Alapítvány partnerintézménynél felsőfokú szőlész-borász képzésen részt vevő hallgató. A pályázati anyagok leadásának határideje: 2018. november 15.

A Vinum Praemium Alapítvány meghirdeti a Borászok Borásza Ösztöndíj Programot! Pályázhat minden fiatal magyar, az Alapítvány partnerintézménynél felsőfokú szőlész-borász képzésen részt vevő hallgató. Cél a jövő Borászok Borászának megtalálása, aki választott hivatása iránt elkötelezett, határozott jövőképpel rendelkezik és számára a „tökéletes bor” elkészítése mellett a közösség építése, ápolása egyaránt fontos.

Mit nyerhetsz a Borászok Borásza Ösztöndíj Programmal?

- a „Jövő Borásza” cím viselése egy évig. 

- féléves külföldi szakmai gyakorlat bruttó 1.000.000,- Forintos anyagi támogatása 

- szüret valamely Borászok Borászánál vagy Borászok Borásza jelöltnél 

- tiszteletjegy a következő Borjog és Bormarketing Konferenciára 

- meghívó a Borászok Borásza gálára az ünnepélyes eredményhirdetésre.

Nevezési feltételek és a pályázat keretein belül benyújtandó iratok:

- Aktív hallgatói jogviszony az alábbi oktatási intézmények valamelyikének szőlész-borász alapképzésén: Szent István Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Pannon Egyetem, Eszterházy Károly Egyetem 

- Legalább négy sikeresen lezárt félév 

- Be nem töltött 29. életév 

- Tanszéki ajánlás (Fontos információ: egy oktatási intézmény legfeljebb öt hallgatót ajánlhat) 

- Kitöltött adatlap 

- A pályázó nyilatkozata arról, hogy még nem vett részt külföldi szakmai gyakorlaton 

- Legalább egy igazolt szüreti részvétel 

- Magyar nyelvű dolgozat az adott év aktuális téma-kiírásának megfelelően 

- Nyelvvizsga nem, de minimum középfokú, stabil angol nyelvtudás elvárt. 

- Magyar állampolgárság.

A pályázat kiírása és elbírálása:

Az aktuális téma kiválasztásáról a Vinum Praemium Alapítvány - Borászok Borászaiból álló - jelölőtestülete dönt.

2018. aktuális, választható témái:

Szőlészet: „Klímaváltozás”
Borászat: „Innovatív borászati megoldások”
Marketing: „Magyarország borfogyasztási szokásainak elemzése a borértékesítés növelése érdekében ”

(A legalább 15 és legfeljebb 25 oldal terjedelmű dolgozat formai és tartalmi követelményeinél a Pályázó által látogatott felsőoktatási intézmény szakdolgozat készítési útmutatója az irányadó.)

A pályázati anyagok leadásának határideje: 2018. november 15.

A pályázati anyagok leadásának helye: a Vinum Praemium Alapítvány székhelye (2040 Budaörs, Kossuth Lajos utca 40.).

A beérkezett dolgozatokat a pályázat Bíráló Bizottsága előzetesen értékeli, majd a három legjobbra értékelt dolgozatot rövid szakmai összefoglalóval ellátva a Vinum Praemium Alapítvány - jelölőtestülettel kiegészített – kibővített kuratóriuma elé terjeszti. A „Jövő Borásza” cím odaítéléséről az Alapítvány kibővített kuratóriumi ülése dönt. A „Jövő Borásza” kitüntető címet minden évben egy hallgató nyerheti el.

A Borászok Borásza ösztöndíjprogram szakmai vezetője: Nyitrainé dr. Sárdy Diána Ágnes egyetemi docens, Szent István Egyetem, Kertészettudományi Kar, Borászati Tanszék
A pályázat Bíráló Bizottsági elnöke: Dr. Kocsis László DSc. egyetemi tanár
A pályázat Bíráló Bizottsági tagja: Dr. Szőke Barna (NAIK Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet)
A pályázat Bíráló Bizottsági tagja: Dr. Szolnoki Gergely (Hochschule Geisenheim University)

A Vinum Praemium Alapítvány ösztöndíjprogramban részt vevő szakmai együttműködő partnerei: a Szent István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Pannon Egyetem, és az Eszterházy Károly Egyetem.

A teljes pályázati kiírás letölthető ide kattintva

A jelentkezési lap letölthető ide kattintva

Pályázati felhívás a Borászok Borásza portálon elérhető itt